Burel Factory Villapeitto Gathering Mustard
179.00€
Villapeitto Gathering Mustard
Materiaali 100% merinovilla.
Peiton koko 130×180 cm
Varasto loppu
Villapeitto Gathering Mustard on kudottu hienoimmista merinovillakuiduista, valmistettu jopa 1800-luvulta peräisin olevilla kutomakoneilla ja viimeistelty käsin. Viltissä on sinapinkeltaisen ja harmaan sävyinen klassinen ja ajaton kuviointi. Peitto tuo lämpöä sisustukseen ja siihen on ihana kääriytyä viileinä iltoina.
Villapeitto Gathering Mustard:
Materiaali 100% merinovilla.
Peiton koko 130×180 cm
Valmistettu Portugalissa
Burel Factory on portugalilainen brändi, joka on saanut alkunsa Serra da Estrelan vuoristosta. Se keskittyy teollisen perinnön säilyttämiseen ja uudistamiseen, villateollisuuden syvälliseen osaamiseen, joka on siirtynyt sukupolvelta toiselle, sekä alueen kulttuuriin, perinteisiin, ihmisiin ja historiaan. Burel Factory edistää vuoristoalueen perinteisten käsityötaitojen jatkumista, joissa villaa kehrätään, karstataan ja kudotaan jopa 1800-luvulta peräisin olevilla koneilla.
Brändi yhdistää perinteet nykyaikaisiin suunnitteluratkaisuihin, taiteeseen, tekstiili- ja tieteelliseen innovaatioon, ja edistää kestävää, kiertotalouteen perustuvaa tulevaisuuden visioita. Tavoitteena on varmistaa villan ja burelin perinnön jatkuminen tuleville sukupolville.
Tutustu myös muihin viltteihin ja päiväpeittoihin.
Myös Punavuoren myymälästämme löydät lisää peittoja ja vilttejä.
Huom! Mikäli haluat tuotteita useamman kuin verkkokaupassa on tällä hetkellä, voit tiedustella niitä myymälästä ennen ostoa: [email protected] tai 010 3156156.
TUOTEKATEGORIAT
HAE TUOTTEITA






